Aktivitetskalender 2017.

(Husk tilmelding inden træning, klik på menuen Træning til venstre).

Dato Ugedag Tid Bane    Bemærkning
  Torsdag 18:00 Klubhuset    Sidste torsdag i hver måned er der bestyreleses møde. Fra 18-18:30 kan medlemmerne af EMS deltage med spørgsmål.
29-07-2017  Lørdag   Sidste Feriedag      
01-08-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning  Kun 50cc
02-08-2017  Onsdag  17-20  Junior  Træning  
02-08-2017  Onsdag 17-20 500 Træning  
05-08-2017  Lørdag    Junior Lukket Pga løb 
05-08-2017  Lørdag    500 Løb  1. div. match 
08-08-2017  Tirsdag 17-19  Junior Træning Kun 50cc
09-08-2017 Onsdag   Junior Lukket  Pga. Liga EMS vs. HSK
09-08-2017 Onsdag 17-20 500 Liga EMS vs. HSK
12-08-2017 Lørdag 10-16 Junior  Løb 85cc 2.+3. div. match
12-08-2017  Lørdag   500 Lukket Pga. løb
15-08-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning Kun 50cc
16-08-2017  Onsdag  17-20 Junior Træning  
16-08-2017 Onsdag 17-20 500 Træning  
19-08-2017 Lørdag 13-15  Junior Løb 85cc 2. div. match
19-08-2017 Lørdag 10-13  500 Løb 1. div match
22-08-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning  Kun 50cc 
23-08-2017  Onsdag    Junior  Lukket  Pga. Liga 
23-08-2017  Onsdag  18:30-21  500  Liga  EMS vs. FSK 
26-08-2017  Lørdag  10-16  Junior  Løb  2x 2. div. 50cc løb 
26-08-2017  Lørdag    500  Lukket   Pga. løb 
29-08-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning  Kun 50cc 
30-08-2017  Onsdag  17-20  Junior  Træning   
30-08-2017  Onsdag  17-20  500  Træning   
02-09-2017  Lørdag    Junior  Lukket  Pga. løb 
02-09-2017  Lørdag  10-14  500  Løb  Træningsstævne 
05-09-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning   
06-09-2017  Onsdag  17-20  Junior  Træning   
06-09-2017  Onsdag  17-20  500  Træning   
09-09-2017  Lørdag  13-16  Junior  Løb  85cc 2.div.  
09-09-2017  Lørdag  10-13  500  Løb  Old Boys 
12-09-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning   
13-09-2017  Onsdag  17-20  Junior  Træning   
13-09-2017  Onsdag  17-20  500  Træning   
16-09-2017  Lørdag  10-14  Junior  Træning   
16-09-2017  Lørdag  10-14  500  Træning   
19-09-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning   
20-09-2017  Onsdag    Junior     
20-09-2017  Onsdag    500    
22-09-2017 Fredag   500 Løb Fun Cup
23-09-2017 Lørdag 10-14 Junior Træning   
23-09-2017  Lørdag  10-14  500  Træning   
26-09-2017  Tirsdag  17-19  Junior  Træning   
27-09-2017  Onsdag  17-20  Junior  Træning   
27-09-2017  Onsdag  17-20  500  Træning   
29-09-2017 Fredag   500 Løb Fritte Cup Finale 1
30-09-2017 Lørdag 10-13 Junior Løb Fritte Cup 3 holds match
30-09-2017 Lørdag 14-17 500 Løb Fritte Cup Finale 2
03-10-2017 Trisdag 17-19 Junior Træning  
04-10-2017 Onsdag 17-20 Junior Træning  
04-10-2017 Onsdag 17-20 500 Træning  
07-10-2017 Lørdag   Junior   Klubmesterskab
07-10-2017 Lørdag   500   Klubmesterskab
10-10-2017 Tirsdag 17-19 Junior Træning  
11-10-2017 Onsdag 17-20 Junior Træning  
11-10-2017 Onsdag 17-20 500 Træning  
14-10-2017 Lørdag 10-14 Junior   Store Legedag
14-10-2017 Lørdag 10-14 500   Store Legedag